Od 19 października: Dodatkowe połączenia w ramach linii 398info-147927_1280 będą umożliwiały przesiadkę na stacji kolejowej w Czerwonaku

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu oraz Urząd Gminy Czerwonak uprzejmie informują, że od poniedziałku (19 października) uruchomione zostaną dodatkowe połączenia z Kicina i Koziegłów do stacji kolejowej w Czerwonaku w ramach linii nr 398.

Kursy będą dopasowane do pociągów Kolei Wielkopolskich (w porannym szczycie do odjazdów w kierunku Poznania, a w popołudniowym szczycie – do przyjazdów pociągów z Poznania w kierunku Murowanej Gośliny i Wągrowca). Takie rozwiązanie ma stanowić alternatywne połączenie z centrum Poznania dla mieszkańców Kicina i Koziegłów, w szczególności na czas przebudowy ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej.

Linia nr 398 – schemat trasy

Linia nr 398 – rozkład jazdy

Przypominamy o specjalnej ofercie taryfowej na bilety okresowe Bus-Tramwaj-Kolej, umożliwiającej podróż koleją i transportem publicznym organizowanym przez ZTM Poznań na jednym bilecie. Bilety są do kupienia w kasach na dworcach kolejowych.

Szczegóły na temat oferty Bus-Tramwaj-Kolej dostępne są na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w zakładce Bilety/ Bus-Tramwaj-Kolej Jeden Bilet.

Bus-Tramwaj-Kolej – krótki informator

Jednocześnie zwracamy uwagę, że obecnie funkcjonujący w ramach linii nr 398 dojazd do szkoły w Koziegłowach i Kicinie oraz kursy do Dębogóry nie ulegają zmianie.

pdf-155498_1280

Plik do pobrania