W dniach 24 i 25 czerwca odbywać się będzie Challenge Poznań 2017 czyli, triathlon. Impreza ta wpłynie na zmiany w transporcie publicznym…

Trasa rowerowa triathlonu została wytyczona następująco: ulicą Krańcową, południową jezdnią ulicy Warszawskiej (w kierunku Kostrzyna), nawrót w Kostrzynie, północną jezdnią ulicy Warszawskiej (do ronda Śródka), ulicami Podwale i Prymasa Augusta Hlonda (przejazd rowerzystów w obu kierunkach jezdnią wschodnią) wraz z nawrotem przed ul. Bałtycką.

Powyżej wskazane ulice zostaną zamknięte dla ruchu w sobotę (24 czerwca) w godzinach od 7.00 do 14.00 oraz w niedzielę (25 czerwca) w godzinach od 5.30 do 16.00. Zmiana organizacji ruchu wpłynie na konieczność wprowadzenia zmian w transporcie publicznym. Poniżej szczegóły – tłustym drukiem oznaczone zostały zmienione fragmenty tras.

Zmiany w komunikacji tramwajowej

Linia nr 7 zostanie połączona z linią nr8, co oznacza, że tramwaje linii nr 7 z Ogrodów dojadą po stałej trasie do ronda Śródka następnie zostaną „przenumerowane” na linię
nr 8 i skierują się ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Małymi Garbarami, przez pl. Wielkopolski, pl. C. Ratajskiego, ulicę Fredry w kierunku Górczyna. Analogicznie w kierunku przeciwnym tramwaje linii nr 8 w rejonie ronda Śródka zostaną „przenumerowane” na linię nr 7.

Linia nr 7
OGRODY – … – Jana Pawła II – RONDO ŚRÓDKA
Uwaga! Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 8 w rejonie Ronda Śródka

Linia nr 8
GÓRCZYN – … – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA
Uwaga! Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 8 w rejonie Ronda Śródka

Zmiany w komunikacji autobusowej

Najważniejsze zmiany dotyczą linii nr 57 i 66. Autobusy nr 57 pojadą objazdem ulicami: Leszka, Jaromira, Bożeny i Pustą. Natomiast linia nr 66 zostanie podzielona na dwie linie:

  • nr 66 – na której autobusy będą kursowały z Ronda Rataje do tymczasowego przystanku Fabryka Samochodów przy ul. Chociebora (objazd ulicami: Leszka i Gorzysława)
  • nr 166 – która zapewni komunikację dla pasażerów Zielińca i rejonu ulic Smołdzinowskiej i Górskiej

Linia nr 57
RONDO ŚRÓDKA – … – Browarna – Leszka – Jaromira – Bożeny – Pusta – MOGILEŃSKA

Linia nr 66
RONDO RATAJE – … – Browarna – Leszka – Gorzysława – Chociebora – FABRYKA SAMOCHODÓW

FABRYKA SAMOCHODÓW – Leszka – Browarna – … – RONDO RATAJE

Linia nr 78
Trasa bez zmian, przejazd ulicami Podwale i Hlonda w obu kierunkach jezdnią zachodnią

Linia nr 84
RONDO RATAJE – … – Termalna – TERMY MALTAŃSKIE
Przejazd ul. Warszawską od ronda Śródka do ul. Św. Michała w obu kierunkach jezdnią południową

Linie nr 73, 85, 312, 320, 321, 323, 342
Linie miejskie i podmiejskie, na których autobusy kursują w kierunku Rynku Wschodniego – będą jeździć ulicą Podwale w obu kierunkach jezdnią zachodnią i przez tzw. „śluzę” na skrzyżowaniu ulic Hlonda/Zawady/św. Wincentego

Pasażerów przepraszamy za niedogodności wynikające ze zmian.