autobusW nocy z piątku na sobotę (18/19 listopada) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Gdyńskiej. Zmieni się również lokalizacja przystanków

W związku z realizacją kolejnych etapów robót budowlanych przy inwestycji „Przebudowa i budowa dróg dojazdowych na potrzeby inwestycji ITPOK”, spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje o wprowadzeniu zmian organizacji ruchu na ulicach Gdyńskiej i Chemicznej. Zmiany wiążą się ze zmianą lokalizacji przystanków.

Od nocy z piątku na sobotę (18/19 listopada) do niedzieli (20 listopada) ruch pojazdów na ulicy Gdyńskiej (na odcinku od ul. Chemicznej do granicy miasta) odbywać się będzie w obu kierunkach jezdnią zachodnią.

W związku z tym przystanki „Gdyńska I”, „Gdyńska II” i „Gdyńska Karolin” w kierunku Czerwonaka zlokalizowane zostaną w pasie rozdziału ulicy. Autobusy jadące w kierunku centrum zatrzymywać się będą w nowych zatokach.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (20/21 listopada) zostaną udostępnione dwie jezdnie ul. Gdyńskiej (po dwa pasy ruchu w obu kierunkach) od skrzyżowania z ul. Chemiczną do ok. 200 m przed granicą miasta.

Więcej informacji, także dla kierowców, znajduje się na stronie internetowej PIM